| TheSpecialOne a întrebat:

Care processor e mai bun pentru gaming cu o placa video ATI Radeon de 1gb pe 128 biti, Intel i5 3.1Ghz sau AMD FX8?

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

AMD, clar.E superior la gamming decât intel-ul.Succes

| trolololo a răspuns:

Intel Core I5 bate în jocuri orice AMD de se ca*a pe el. Sunt fan AMD, am avut doar AMD, am AMD și trebuie sa recunosc ca Intel > AMD.
Ca sunt situații (puține) în care AMD câștigă e alta treaba.

Ca sa știi cele 8 nuclee de la AMD nu sunt 8 de fapt. Sunt 4 fizice + 4 virtuale. O tâmpenie.

| Me2 a răspuns:

Mergi pe i5, cooler stock silentios, e mai rece, consuma mai putin, pe cand la acel fx se schimba situatia, dar acum depinde de care fx 8 vishera sau bulldozer
VISHERA - Fx 8320/fx 8350
BULLDOZER- Fx 8120/fx 8150
daca e vishera merita, daca e bulldozer e praf

| Trynda a răspuns:

FX8. Ai si frecventa turbo, mai mare ca i5. 8 nuclee. Ce mai vrei?

| adrew a răspuns:

Http://www.anandtech.com/bench/Product/697?vs=363
cu ATI se combina mai bine AMD

| trolololo a răspuns (pentru adrew):

ATI nu mai exista. Dar dacă nu ai nici o treaba...

| adrew a răspuns (pentru trolololo):

Haha, esti destept...

| George_Andrei_1999 a răspuns:

ATI Radeon de 1gb pe 128 biti, Intel i5 3.1 Ghz