| RealKing01 a întrebat:

Care routere wireless sunt mai bune? Tenda, TpLink sau ASUS?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am instalat de toate, singurul care nu il recomand e tenda, eu am avut doar tp link dar si Asus e bun

| mihai69 a răspuns:

Și Tenda, și TpLink sunt routere (relativ) ieftine. ASUS e ceva mai sus și ca preț, iar mie unul mi s-a părut că și ca performanță.
Acum am unul RT AC57 V3 de care sunt extrem de mulțumit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu recomand TP-Link, dar trebuie sa te uiti si la specificatii, cum ar fi viteza.

Poti sa gasesti foarte multe alte specificatii utile pe internet:
https://www.google.com/......-wireless/
https://shopniac.ro/router-wireless-4213/

Dar strict de intrebare, recomand TP-Link.

Numai bine si sarbatori fericite ^_^

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de model, fiecare producator are unele mai reusite si altele mai putin reusite. In principiu as merge pe TP-Link sau D-Link.

| gabicoo a răspuns:

Eu am TP-Link: sunt bune, ușor de configurat și accesibile ca preț! Dacă va trebui să schimb routerul tot TP-Link voi achiziționa!
ASUS sunt și ele bune dar mai scumpe - în acest caz plătești brandul nu performanța. Primul meu router a fost un ASUS dar mi-a cam făcut probleme. Nu a meritat banii. Am dat de 3 ori mai mult decât costa atunci un TP-Link și a cam stat prin service! Să zicem că am avut eu ghinion!
Tenda? Exclus! Sunt extrem de proaste! Mai bine cumperi un router Mercusys. Sunt echivalente ca preț dar mult mai bune ca Tenda!
Succes la shopping!

| PainTech a răspuns:

Depinde de specificații și de model.

| Adrian5575 a răspuns:

Tp-Link.