| 12345Anonim a întrebat:

Care sistem de operare e mai bun? Linux sau Windows?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici unu, important este ce tehnologie are pc ul tau degeaba ai xp sau 7 si pc slab desigur vista e varza asa am auzit nu l-am incercat, am auzit ca 7 merge ok si linux cred ca conteaza pc ul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Compari mere cu pere. Ambele sunt bune, depinde doar la ce le folosesti. Daca esti un user normal windows ul e suficient, Daca faci programare, ai ceva cunostinte despre ce inseamna un server, nu te intereseaza deloc jocurile atunci linuxul poate fi solutia

| mihai69 a răspuns:

LINUX e mai bun, Window$ e mai folosit.

| neutrino a răspuns:

Windows, din toate punctele de vedere.

| cristimihailov a răspuns:

E o mare disputa, care ar fi cel mai bun.

Dar la final este o chestie de gust, de obisnuinta, economica, etc.

Deci ambele.

| bogboy101 a răspuns:

Linux si windows. buna intrebare. daca as fi saaleg sa nu ma joc linux.nu prea exista virusi merge f bine. plus ca netul ara la baza linux.dar din toate astea as alege mac OS.why? pentru ca e bazat pe unix nu e comun ca la windows merge doar pe o anumita configuratie.deci linux=net programare hack-eri ii folosesc in stare pura si wondows pentru gaming programe gen office gaming net si muuulti virusi.ma rog eu nu mai am treaba cu ei dar pentru unii useri e oadearata problema.si un P.S: multi zic ca linuxul e gratis.da este cel mofificat gen linux mint sau ubuntu.dar linuxul varianta pro e cu bani.

| AdrianL a răspuns:

Am windows 8 si xubuntu 14.04 in dual boot.
Amandoua se misca foarte bine... Oricum xubuntu consuma mai putine resurse.deci,dupa parerea mea eu zic ca linux.

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Depinde pentru ce doresti. Linux este bun pentru programare deoarece foloseste resursele pc-ului mai putin decat windows dar nu te poti juca pe el decat anumite jocuri. Windows este pentru "gaming" deci acum depinde ce doresti

| Annnonim12 a răspuns:

Windows! In primul rand este foarte cunoscut si folosit si este si foarte bun!

| meryy11 a răspuns:

Windows