| WoT a întrebat:

Care Sistem de operare este mai eficient: Windows XP,Windows 7, Ubuntu,MAC OS X?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

PAi mac os x e putin mai diferit. Nu stiu daca il poti compara atat de usor, deoarece se isntaleaza foarte greu. Dar in medie, recomand w7 sau ubuntu, in funtie de utilizare.

| unknownn a răspuns:

Depinde la ce-l folosesti, daca il folosesti la gaming, poti folosi Windows 7.
Pentru programare si net, iti recomand un sistem linux(nu neaparat Ubuntu, pentru ca e cam cel mai praf in domeniul asta)
Si Mac OS pentru multimedia.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vr pentru gaming : Windows 7, Programare sau navigare internet recomand Linux si Ubuntu.(Xp e varianta veche de windows e bun si ala de gaming doar ca odata ce calculatorul tau are cel putin 1GB ram poti pune windows 7 si sa te joci ce vr si cum vrei). Saptele e cel mai eficient in multitasking, gaming etc.

| EmiiLoveYou a răspuns:

Eu m-am obisnuit cu Windows XP si mi s e pare cel mai simplu de manevret si cel mai bun.

| dannyel86 a răspuns (pentru EmiiLoveYou):

Confirm cele spuse! Recomand XP!

| Rollwo a răspuns:

Sincer? Eu folosesc W7 dar cel mai rapid la comenzi este Ubuntu.

Răspuns utilizator avertizat