| sova a întrebat:

Care sistem este mai bun Diablo gamer xtreme 1000 sau Diablo gamer xtreme x3?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Monitorul ala Acer ce rezolutie are?
In bugetul tau iti recoman urmatorul sistem:http://bit.ly/NnzLOz
Are o placa de baza decenta, un procesor dual-core bun, 4GB RAM, HDD 500GB, sursa de calitate, placa video GTX 560SE care se descurca bine in jocuri si o carcasa aerisita.
Acest sistem este mult peste cele doua la care te uitasei tu.

14 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

Niciunul. Cel mai bun sistem ti-l faci pe piese, nu gata cumparat.

| sova explică:

Da din astea 2... care e mai bun?

| sova explică:

Da din astea 2 care e mai bun?

| sova explică:

Care e mai bun? X3 sau 1000

| imaqtpie a răspuns (pentru sova):

Da link cu amandoua.

| sova explică:

Configuratie Diablo Gamer Xtreme 1000:
Procesor: i3 540@3. 07Ghz(testat pe acest sistem in 3. 45Ghz cu acelasi cooler, stock). Grafica Intel HD3000 este de o putere incredibila pentru cei 128 MB RAM utilizati.
RAM: 4 GB DDR3 1333Mhz(merg in 1600 cu racire buna; ))
Placa de baza: Gygabite H55M- S2
HDD: Segate 500GB 7200rpm
Placa video: Palit Dayatona 8400 GS 1 GB DDR3. (sta si in overclok GPU clock de la 567 la 612 Mhz).
Placa de sunet: integrata in placa de baza; sunet de calitate de la Realtek(suporta pana la sistem audio 5. 1)
Carcasa: Delux MG760(vine cu un cooler de 80mm- spate, loc pentru inca unul spate, unul fata de 120mm si unul lateral, care raceste procesorul, de 92mm)
Sursa: Delux 450W(~420 reali)

| sova explică:

Configurare Diablo Gamer Xtreme X3:

Processor: Athlon II X3450 AM3 3.2 GHZ
Motherboard:MSI GF 615N-P33
Memory: 4GB DDR3
Hard Disk: 500GB
GUI: AFTI 5450 1024MB DDR3
audio interface:5.1 on board

| sova explică:

System: Diablo Gamer Xtreme X3 Processor: Athlon II X3450 AM3 3.2 GHZ Motherboard:MSI GF 615N-P33 Memory: 4GB DDR3 Hard Disk: 500GB GUI: AFTI 5450 1024MB DDR3 audio interface:5.1 on board System: Diablo Gamer Xtreme 1000 Procesor: i3 540@3. 07Ghz(testat pe acest sistem in 3. 45Ghz cu acelasi cooler, stock). Grafica Intel HD3000 este de o putere incredibila pentru cei 128 MB RAM utilizati. RAM: 4 GB DDR3 1333Mhz(merg in 1600 cu racire buna; )) Placa de baza: Gygabite H55M- S2 HDD: Segate 500GB 7200rpm Placa video: Palit Dayatona 8400 GS 1 GB DDR3. (sta si in overclok GPU clock de la 567 la 612 Mhz). Placa de sunet: integrata in placa de baza; sunet de calitate de la Realtek(suporta pana la sistem audio 5. 1) Carcasa: Delux MG760(vine cu un cooler de 80mm- spate, loc pentru inca unul spate, unul fata de 120mm si unul lateral, care raceste procesorul, de 92mm) Sursa: Delux 450W(~420 reali)

| IulianP a răspuns (pentru sova):

Ambele sunt foarte slabe.
Chiar crezi ca acel Delux scoate 420W continuu?
Ce buget ai pentru achizitie?
Ce monitor folosesti?

| sova explică (pentru IulianP):

Am un monitor Acer si un LCD care il folosesc la ps3. pai cam 15-17 miliane.

| sova explică (pentru IulianP):

IuliaP imi poti face un sistem pe bucati la 10 - 12 mil (cu carcasa cu tot )... nu am pretenti prea mari...
MS MULT.

| sova explică (pentru sova):

12-14 mil ..sry happy

| sova explică (pentru sova):

12-14 sry happy

| sova explică (pentru sova):

12-14. happy

| IulianP a răspuns (pentru sova):

Monitorul ala Acer ce rezolutie are?
In bugetul tau iti recoman urmatorul sistem:http://bit.ly/NnzLOz
Are o placa de baza decenta, un procesor dual-core bun, 4GB RAM, HDD 500GB, sursa de calitate, placa video GTX 560SE care se descurca bine in jocuri si o carcasa aerisita.
Acest sistem este mult peste cele doua la care te uitasei tu.