| INTERMED1 a întrebat:

Care sunt avantajele daca fac root pe un s2 plus si care sunt dezavantajele ( in afara de pierderea garantiei )?

3 răspunsuri:
| The16 a răspuns:

Hey! Vreau sa te intreb daca ai mai facut root la telefon si daca ai intampinat probleme dupa aceea. As vrea sa imi fac si eu dar mai intai vreau sa ma consult cu o persoana care a facut asa ceva. Multumesc!

| theproX a răspuns:

daca ii dai root. poti da overclock la procesor si ii poti mari frecventa. poti sa instalezi aplicatii care necesita root. dar pot aparea probleme de stabilitate...

| Florescu_Adita_1990 a răspuns:

Pot aparea unele defecte la el de exemplu daca vrei sa iti upgradezi la 4.4 kitkat sau sa iti mearga greu dar e si tare pentru ca poti sa iei toata gama de jocuri pentru androidul tau