| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele brand-urile de telefonie mobile care fabrică cele mai bune telefoane mobile la ora actuală?
Bănuiesc că Apple şi Samsung?
Vreau argumente!
Cel mai concret răspuns va primi fundă!
Mulţumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu as schimba ordinea.Samsung si Apple.

| RAY a răspuns:

Faza e ca aceste doua compani investesc miliarde de dolari pentru a fi in fata asta e ceva foarte bine, nu ca ar fi ele cel mai bune dar au oamenii bine pregatiti, dar sa nu neglijam si restul care si ei sunt buni, ce crezi ca un telefon no name nu poate depasi Samsung sau Apple? aici e vb si de marca, platesti cam 50% ca se numeste Apple restul 30% profit vreo 20 % sau mai putin e valoarea lui fizic

| Zaygon a răspuns:

Samsung si Apple sunt doar cu numele, la produsele care le au 50% e marketing, 30% profit si 20% performante. Pe piata chineza gasesti atatea alternative la jumatate de pret. Dar sti cum e romanul, doar firma o vede nu si specificatiile telefonului. Cati dintre cei care au iphone il folosesc pentru altceva in afara de browsing, fb, instagram? Eu ma uit in jur si vad la toate pitipoancele iphone ca doar de un telefon e bun doar daca are marul pe el.
Prietenas eu am un Allview X1 Xtreme, luat din banii mei ca de, atat am avut buget si la ce il folosesc: pe langa browsing, olecuta de jocuri mai folosesc aplicatii de control la distanta, experimentez tot felul de legaturi. Si ce are allviewul meu: procesor snapdragon 800, 3GB Ram, camera de 16 respectiv 8 MP.
Da am si o tableta galaxy tab 4, dar e castigata la un concurs ca altfel nu imi cumparam asa ceva, singurul avantaj e androidul 4.4 fata te 4.2 de pe Allview.
Am vazut pe piata chineza tablete cu android si windows in dualboot. Unde vezi asa ceva in Romania?
La noi se vrea monopol de marile companii si corporatii. De ce crezi ca tot la al treilea roman pe strada dai de un Samsung sau iphone sau LG sau Sony sau HTC? Daca vrei sa comanzi ceva din afara platesti taxe vamale ca sa protejeze asa zisa economie interna, de fapt pe marile corporatii.