| Anca233 a întrebat:

Care sunt cele mai bune antivirusuri gratis pentru calculator?(windows 7)

Răspuns Câştigător
| Kreisegger a răspuns:

Nu ai nevoie de antivirus separat, asculta ce iti spun, cel mai bun antivirus este Windows Defender(mai ales daca ai windowsul actualizat) este cel mai bun deoarece este conectat prin firewall, si nu ai nevoie sa fii tot timpul cu ochii pe el, deoarece el isi face treaba singur, in plus antivirusurile consuma extrem de multe resurse iar daca nu ai un computer puternic, performantele sistemului vor scadea, si nu cred ca vrei asta.Cat timp vei avea activat acel antivirus este in siguranta:
Daca vrei ceva sa iti curete sistemul de threaturi sau malware poti folosi din cand in cand Malwarebytes

| flixbuster a răspuns (pentru Kreisegger):

Produsul corect de la Microsoft pentru Windows 7 se numeste Microsoft Security Essentials (MSE).

Windows Defender in Windows 7 este cu totul altceva decat in Windows 8/10.

Vezi aici (in special nota de final):

http://support.microsoft.com/en-us/help/14210/security-essentials-download

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Fiecare are avantaje si dezavantaje:
https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2388652,00.asp

| Plato a răspuns:

Bitdefender si Kaspersky.

| Mohican a răspuns:

Bitdefender.