| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune laptopuri ale anului 2009? Nu ma intereseaza vanzarile, ci datele tehnice.

10 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Pai ca date tehnice toate sunt la fel. Procesoarele tot Intel/Amd sunt, placile grafice tot nVidia/Ati sunt... sunt toate la fel
Ce difera este finisajul, calitatea materialelor folosite pentru restul componentelor, si celelalte bonusuri (garantia). Eu zic ca Toshiba are o calitatea foarte buna a materialelor, iar garantia lor "in caz de orice" este de departea cea mai buna in acest moment. Eu as merge pe Toshiba.
Numai bine, Shinwinking

| girlxx21 a răspuns:

Buna!
Am un laptop TOSHIBA QOSMIO G35 sunt multumita.cred ca e numarul 1 pe langa alte laptopuri.are de toate.

http://new.souq.com/item.php?id=2872362&lan=EN

| MissCamelia a răspuns:

Toshiba

| Rizer a răspuns:

Salut
Depinde ce vrei de la comp. Daca vrei jocuri, atunci trebuie sa iei ceva cu placa video puternica, dar daca nu vrei pentru jocuri, atunci ar fi cateva modele care as putea sa ti le recomand:

http://www.emag.ro/notebook_laptop/noteboo...T932G16WVBUZB3G -care vine de la dell si e rezistent

http://www.emag.ro/notebook_laptop/noteboo...-NBKFSSS0000046 -e seria business de la siemens si care are autonomie mare si parerea mea ca sunt singurele laptopuri de la siemens care merita cumparate

si preferatul meu, care l-as recomanda oricui:
http://www.evomag.ro/produs.php?produs_id=17542 -Seria t de la IBM, e si aratos si performant si foarte rezistent, plus ca ajungi la o autonimie f mare cu o baterie extinsa(aprox 5 ore)

Dupa cum am zis, depinde pentru ce vrei sa il folosesti si cum vrei sa il folosesti.

| Rizer a răspuns:

Laptop Fujitsu Esprimo Mobile V6545
15, 4"-WXGA - Intel Celeron M585 - 1.3MP VC built in - VGA ATI Mobility Radeon HD3450 128MB VRAM - 1024MB DDRII-667 - DVD-Super Multi, 160 GB HDD SATA, GbLan, 802.11b/g WLAN, Bluetooth, 6 cell, 2.75 Kg
Alte produse de la Fujitsu Pret: 1, 515.68 Ron

| madutz90 a răspuns:

Normal ca fiecare va spune ca laptopul lui e mai bun :)) uite..am sa ti-l prezint pe al meu de care sunt foarte multumita

http://www.shopmania.ro/......tarii.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ne dai un buget și ne zici la ce îl vei folosi, îți dăm și noi date mai concrete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fără un buget, vin recomandări: Alienware M17x, Dell XPS M1730, Asus W90. FIecare costă peste 10K lei, dar cum bugetul e nelimitat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apple, Sony, Toshiba, Dell, HP...

| tracky a răspuns:

Recomand Toshiba si eu, desi am un HP Pavilion dv5 care cam da ceata la design, finisaje si performante. Singurul dezavantaj la HP Pavilion, in general, este faptul ca se incalzeste suprafata cromata.
P. S : Incep sa ma irit cand vad raspunsuri date de dragul de a te afla in treaba. Asa cum vad mai sus ca "leutzita" recomanda un laptop de tot rasul. Imi cer scuze, dar nu ma pot abtine.