| MaryOfHouseStark a întrebat:

Care sunt diferentele dintre iPhone 5C si iPhone 5S?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi comparaţia şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......5_3654.php

Toate cele bune.

| alexxxxxxxxxx a răspuns:

5s este facut din aluminiu si dc este facut din plastic
5s vine cu mai multe variante:adica cu mai mult spatiu de stocare
parca pe 5c maximul era de 8
5s are senzor de amprenta
5s are rezolutie mai buna de ecran
5c este bun, dar 5s este si mai bun
5c a fost facut pentru cei care isi doresc un iphone si aubun buget mai mic
adica 5c este putin mai ieftin decat 5s
5c a fost facut pentru ca plasticul este mai ieftin decat aluminiul si la asamblare este mai flexibil, iar aluminiul nu
la aluminiu sunt mai multe pierderi

| maria14142 a răspuns:

Una sigur e..cum arata! Adica nu sunt genul care sa stie toate modelele de telefoane, tablete etc., dar ele arata diferit(iPhone 5S si iPhone 5C).

| fataciocolata a răspuns:

Iphone 5S e facut dintr-un material mai rezistent!

| FearIsALiar a răspuns:

IPhone 5C este o prostie si trebuie evitata. iPhone 5S este un "fratior" mai mare al iPhone-5. Daca ai de ales intre 5C si 5S sau 5C si 5 alege a doua varianta.