| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt preturile la un service pentru repararea unui laptop care nu se mai deschide/aprinde?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Diagnosticarea initiala e undeva la 50 lei, asta e fix. Daca repari la ei, posibil sa nu achiti diagnosticarea (platesti prin reparatie). Altfel, daca reparatia ti se pare prea scumpa/nu merita, achiti cei 50 de lei si macar stii cum stai.

Ca idee, repararea unui sistem IT poate ajunge sa te coste mai mult decat costul lui original. Motivele sunt fara numar.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine crezi ca poate ghici ce are ca sa iti spuna pretul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pot sa fie enorme/sa nu merite sa-l mai repari ca iei altul cu banii aia. Nu porneste deloc sau doar ecranul? Nu face absolut nici un sunet? Daca s-a dus placa de baza e naspa, poate procesorul. A facut scurt pe undeva si poate avea in o mie de locuri.