| anonim_4396 a întrebat:

Care versiune de Windows v-a plăcut mai mult și de ce?
Mie mi-au plăcut:
Windows XP - datorită interfeței prietenoase și a meniului simplu.
Windows 7 - datorită aspectului fresh. happy

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Windows XP.
A fost usor de folosit, s-a putut configura manual aproape in intregime.

Windows 7 a fost foarte usor de folosit de catre "nestiutori"

Restul: petec peste petec, consuma resurse uriase si nu se pot controla.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vrei ceva usor fara batai de cap? Cumpara un chromebook - se sincronizeaza cu android orice faci pe telefon ramane in laptop gen istorial de navigare, favorite adaugate, email, parole de logare prin google e la fel ca cea din android. Mai usor ca windowsul avand putine setari.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Linux Mint Mate 19.3 "Tricia". De peste 3 ani nu ma mai despart de Linux. laughing

| flixbuster a răspuns (pentru Salontanul):

De ce nu un Linux care arata ca un Windows?

https://windowsfx.org/

Au bagat niste brazilieni la copiere de design de la Windows de nu stiu ce fac avocatii Microsoft. Privind doar tehnic ii admir pe brazilieni pentru efort. O echipa de 4 oameni (parca atatia am gasit ca sunt) a copiat toata mareata interfata de Windows 11 (si inainte pe aia de Windows 10) la care au muncit 'jde mii de oameni la Microsoft big grin Asta da eficienta.

P.S. De ce nu folosesti Mint 20? Sari peste el, astepti 2023 si treci direct la Mint 21 bazat pe Ubuntu 22.04? O sa fie fun la browsere, Chromium era deja snap acum va fi si Firefox - or sa aiba baietii de la Mint si mai mult de lucru sa le tina ca deb-uri.

| Salontanul a răspuns (pentru flixbuster):

Am incercat sa folosesc 20-ul dar imi dadea erori. N-am putut sa deschid anumite programe, (nu se lansau programele care vin preinstalate) nu puteam sa instalez chiar ce are el in depozit sau daca s-a instalat nu a functionat. Mai am si o multifunctionala HP si partea de scanner nu functiona. Am revenit la 19.

| Mosotti a răspuns:

Mie mi-au placut toate sincer de la 95 pana la 10. 8 nu mi-a placut deloc cu interfata aia aiurea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Windows 3.11 for Workgroups, you plebs.

| Wr3nch a răspuns:

10, pentru ca e de fapt ce voia sa fie 7, fara majoritatea surplusului din 8.

| Frank51 a răspuns:

10, pentru că a fost cel mai bun.

| gabicoo a răspuns:

XP, Win 7 și Win 10 ( cu toate că încarcă procesorul). Win 11 nu am încercat pentru că rabla mea nu e compatibilă.
Am urât Vista și Win 8!

| Lukasssz a răspuns:

10.

| Eireann a răspuns:

Cred ca o sa imi iau injuraturi dar mie chiar mi-a placut Windows Vista - cand mergea era impecabil, cand nu era jale :-)

| TheStrategist a răspuns:

Toate mi-au plăcut.

| 4ndr33y a răspuns:

XP, inca as vrea o versiune lightweight a windowsului actualizata la zi si compatibila cu softul de azi, fara 500000 de chestii inutile pe care le include Win10.
Cum exista pentru linux Slax, Lubuntul, Linux Mint, Puppy Linux, asa ar putea exista si un hibrid Windows XP, dar nu vrea Bill Gates.

| Caricaturistafaralimite a răspuns:

Windows XP și Windows 7

| Totenn a răspuns:

Windows 7 a fost cel mai bun, acum am 11 dar tot pe 7 m-as duce daca ar mai fi bun laughing
windows 7 a fost cel mai bun pentru ca era simplu, nu-ti baga atatea prostii care te enerveaza si pe care trebuie sa le dezactivezi. mergea foarte bine si era simplu si frumos

| Elan a răspuns:

Windows 7

Windows 8.1

| Valentin260 a răspuns:

Mie Windows XP deoarece l-am avut pe primul meu calculator, Windows 7 deoarece a fost o revoluție a sistemelor de operare Microsoft și noul Windows 11 deoarece este foarte bun pentru gaming.

| Claudiu722 a răspuns:

Windows 7, epic pentru gaming in trecut