| MaryanHD a întrebat:

Care windows e mai bun? happy
win 7 [ ultimate, professional ], sau win xp [ ultimate professional ]?
>Funda

14 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai diferenta intre windows 7 ultimate si professional nu sunt chiar mari, iar windows xp nu exista ultimate ci doar professional. iti recomand windows 7 (pe x64) pentru ca la windows xp nu prea mai exista suport si nu cunoaste mai mult de 3GB de RAM.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Windows xp ult. prof.

| MeConstantine a răspuns:

Vrei un raspuns cinstit?
Depinde de configuratie dar windows 7 este mai bun ca xp pentru ca poate citi 4gb de ram si ii poate folosi si poate lucra si pe 64 de biti, la xp este facut poe tehnologia de atunci

Răspuns utilizator avertizat
| myruna2012 a răspuns:

1.Windows 7 Ultimate
2. Windows 7 Professional
3. Windows 7 Home
4. Windows XP Ultimate
5. Windows XP Home
6. Windows XP Professional

Sper ca ai inteles cine e cel mai bun dintre Windows 7 si Windows XP

| bassmusic a răspuns:

Windows 7 Ultimate ( cel mai performant) si se misca cel mai bine. Bafta

| MaryanHD explică (pentru bassmusic):

Ultimate il am de 2 ori instalat si merge cam greu, am bagat si programe prin el,,,,
cum pot sa sterg aman2 [ sau windowsu veki cel care e ink instalat ]?
ca dupa imi iau din nou win 7 u...
dar cum fac sa nu mai fie 2 instalate?

| bassmusic a răspuns:

Ca sa scapi de ambele windows-uri dai format la C:, apoi iti bagi un Windows 7 Home premium sau un Starter. Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| MaryanHD explică:

Care e mai bun? Windows 7 Ultimate sau Professional? sa stiu happy

| MeConstantine a răspuns (pentru MaryanHD):

Ultimate ofera facilitati in plus ca criptare pe hard si inca cateva optiuni de securitate, dar daca nu le folosesti nu exista vreo diferenta.

| MaryanHD explică:

Acum downloadez si instalez :
"Microsoft Windows 7 AIO SP1 x86 March 2012 English" happy
Sper sa mearga... ♥

| Alexandru_Cornaci_1989 a răspuns:

Xp deoarece pe 7 nu merg toate programele care merg pe xp!