| Nevermindd a întrebat:

Cartela telefonului pe care l-am folosit pana acum, este o cartela sim micro. Vreau sa-mi iau un alt telefon la care voi avea o cartela "normala", cu acelasi numar. Intrebarea mea este daca as putea face cumva sa transfer contactele de pe o cartela pe alta...?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Gasesti la orice magazin de telefoane si accesorii mobile un adaptor de miniSIM ca sa convertesti cartela din nanoSIM in microSIM.
uite o poza cu mai multe detalii despre adaptoare http://www.nanosim-adapter.com/img/feature-img.png

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti face asta acolo de unde cumperi telefonul.Iti transfera contactele pe o noua cartela.Normala.

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Se poate lua adaptor pentru cartela happy nu trebuie sa schimbi cartela gasesti la Orange/Vodafone/cosmote

| FrumoasaFata a răspuns:

Eu la windows phone pot spune si tu ce telefon ai si ce vrei sa iei oricum ii pui rama la micro sim si poti sa o pui si pe celalt