| GEORGEL2012 a întrebat:

Cat consuma un calorifer de 2000 w pe ora? daca este setat la jumatatea capacitatii de functionare adica sa nu se incalzeasca la maxim?

1 răspuns:
| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Depinde da cat de mare e incaperea,de cat de mare e geamul, daca peretii incaperii sunt incalziti de la eventuali vecini in cazul apartamentelor de bloc si de cat de frig e afara, daca sunt izolati peretii externi sau nu, cat de bine inchid geamurile si usile, deci sunt multe constante.In cel mai nefericit caz, daca e regalat la jumate, daca ar merge incontinuu ar consuma 1000 w/ora.