| Th3Unknown a întrebat:

Cat costa un PC bun facut pentru gaming?

21 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/storm-500/
acesta e perfect http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/fx-40/
in jur de 1900 lei :) aceste 2 pc-uri au performante bune pentru gaming

| neutrino a răspuns:

Pentru jocurile care sunt "la moda"', iti trebuie un pc in jur de 2000 lei, dar sortat de cineva care se pricepe.

| Niiiicu a răspuns:

In jur de 25 milioane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa iti mearga battlefield 4, Gta 5 si jocurile astea noi iti trebuie cam 2000-3000+ de lei.

| TofanCristi a răspuns:

Http://www.okazii.ro/cautare/pc+gaming.html

Găseşti aici ce doreşti tu!
O seară bună!

| SelenaMe a răspuns:

Intre 2500 si 3000 de lei

| andreicaia99 a răspuns:

Ar trebui sa inceapa de la un procesor itel core duo cu 2 ghz nVIDIA 6600 care ti-ar merge putine jocuri ar fi indicat un dual core cu peste 2, 5 ghz si o placa nVIDIA de la 7900 in sus

| Th3Unknown explică:

Adica un PC de gaming care sa ruleze linistit la high-very high jocurile de ultima generatie macar 2 ani. Cat trebuie sa coste?

| Th3Unknown explică:

Deci e adevarat ca un PC calumea e mai bun decat o consola noua XONE sau PS4

| Andr3y25 a răspuns (pentru Th3Unknown):

Iti poti lua un xbox 360 la 9 mil de pe eMAG, si poti juca si gta 5 si tot ce apare nou.

| Th3Unknown explică (pentru Andr3y25):

Asta doar pana in 2016... si calitatea nu prea se compara sa fim corecti. Oricum mersi de raspuns.

| deny2013 a răspuns:

In jur de 2000 de lei.

| tteo91 a răspuns:

Daca te pricepi, ai putea sa ti-l asamblezi singur, si asa iesi tot timpu, cu 3-4 mil minus, ca nu mai platesti manopera lor. sau poti sa iesi si mai ieftin daca esti baiat destept., de ex daca iti place o placa video si crezi tu ca ti se potriveste, de ex cu 500 lei, poti sa te mai documentezi un pic, adica sa o cauti si pe alte site-uri, pana gasesti cel mai bun pret, si tot asa cu toate piesele pana completezi tot pc-ul. e mai bine asa, crede-ma, plus ca o sa ai garantie la fiecare in parte. bafta.

| Christian1000 a răspuns:

2000+ lei. Dar parerea mea este ca mai bine ti-l faci pe piese. Pentru jocuri iti recomand procesor si placa de baza de la Intel, si o memorie ram de 4 GB. A da sa ai si o placa video buna. Bafta

| andrei20010510 a răspuns:

Cel mai bun (are chiar si tastatura iluminata) este ALIENWARE x18 adica 20999, 99 pe EMAG

| Teo_Mandache_1982 a răspuns:

Daca e sa te apuci sa facj un PC gaming in primul rand pune accent pe o placa video buna o placa video buna incepe de la 400 lei...ia ti cv de la NVIDIA din seria titan ...eu unu recomand 570 phantom 2.5 GB...procesor ia ti cel putin un quad core q6600 de exemplu o placa de baza de la Asus sa suporte 8gb rami o sursa de 600w si nu cred depasesti 1600, 1700 de lei

| mariusica1 a răspuns:

Uite ceva gen: http://www.cel.ro/......790-1gb-l/

Si nu ai probleme cativa ani buni... daca am timp iti configurez si una pe piese da ce ti=am dat e superba...

| Th3Unknown explică (pentru mariusica1):

Si crezi ca poate rula la High relaxat jocurile de noua generatie gen Battlefield 4, Watch_Dogs, ACIV, The Witcher3:Wild Hunt, COD Ghosts etc?

| Gabi05 a răspuns (pentru Th3Unknown):

Depinde si de rezolutia monitorului.

Un pc de gaming dus spre extreme costa 4000+
Un pc de gaming pentru setari la ultra costa 2500+
Un pc de gaming cu setari medii-high costa 1700+

Iti recomand sa il faci pe piese si sa ii ignori pe astia care iti recomanda gata asamblate.
Pc-urile gata asamblate sunt de 3x mai proaste ca unele pe componente.
Cele asamblate au
sursa proasta
procesor bun
placa video de rahat.

Placa video aduce fps-ul.

Daca vrei sa iti fac o configuratie atunci da-mi bugetul.

PS:Nu trebuie sa il asamblezi tu daca nu te pricepi.
Asamblarea costa 49lei daca cumperi componentele integral de la PcGarage.

| yonutz6399 a răspuns (pentru Gabi05):

Un pc de 2000 lei? Pe pcgarage ar fi bine(am nevoie si de asamblarea aceea de care am auzit)

| Postelnicu_David_2000 a răspuns:

Eu zic sa ti-l iei pe asta e ieftin si poti sa il iei in rate Iti ruleaza:Minecraft, CS:GO, Gta 4 SI Gta San andreas, Crisis 4 Si fay cry 3 si nu se incalzeste! http://altex.ro/......b-free-dos