| Jochkyr a întrebat:

Cat costa un upgrade la soft la Samsung Galaxy Advance? Sau cum il fac, daca il pot face si acasa...

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te costa nimic un "update"(upgrade se zice la componente). Downloadezi si instalezi Kies de la Samsung. Legi telefonul la computer si faci un backup la toate datele tale, apoi dai update.
De obicei Kies spune singur ca este o versiune mai noua la softul tau.

| Jochkyr explică (pentru Salontanul):

Si daca in Kies imi zice ca 2.3.6 este ultima versiune? Ce este de facut?

| Salontanul a răspuns (pentru Jochkyr):

Uite aici niste explicatii: http://android.sc/......-firmware/