| Dany_Sf_2000 a întrebat:

Cat de mult afecteaza performanta daca ai mai multi useri pe un PC?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Wow. Eu zic sa luam un fierastrau si sa-l impartim la toti. Fiecare user cu bucatica lui. Sa nu se supere nimeni.
Nu pierzi nimic din performanta atata timp cat numai Administratorul are drepturi totale de instalare/dezinstalare programe.
Cand si userii pot instala aplicatii, atunci vei pierde din performanta pentru ca exista posibilitatea ca unul sau mai multi sa bage virusi in PC. Dar tocmai de aceea se creeaza mai multi useri, cu drepturi limitate, ca sa nu-si bage nasul fiecare in PC.

3 răspunsuri:
| MaximClaudiu a răspuns:

Performanta ramane aceeasi, desi a impresia ca memoria se distribuie egal la fiecare utilizator 9 daca sunteti 3, cei 300 de GB se vor imparti cate 100 pentru fiecare, cred ), dar in rest placa video, procesorul si RAM-ii raman intacti

| Al3x87 a răspuns (pentru MaximClaudiu):

Lucrez in domeniu it... daca e pc pentru uz casnic, lasati frate un singur user.nu recomand mai multe

| MaximClaudiu a răspuns (pentru Al3x87):

Si dc imi zici mie asta? Nici eu nu sunt de acord cu mai multi utilizatori la un singur PC.