Întrebare recomandată | Regedesubmunte a întrebat:

Cât este normal să stau pe zi la un PC sau Tabletă?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cât mai puțin, sau dacă-ți câștigi existența lucrând la pc, atunci recomand ca la 3 ore din 11 să faci o pauză de 30 de minute, asta de nu vrei cam în timp să ai probleme cu spatele și mai ales cu ochii. Chiar de faci bani lucrând la calculator, sănătatea nu trebuie neglijată, că refacerea ei costă mult mai mult decât banii câștigați din asta. Testat și dovedit.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DeyCj):

Care 10 minute la fiecare 50 lucrate, de fapt? Acum depinde de fiecare ce si cum face, eu ma mai intind si cam la fiecare ora ma mai plimb prin casa, mai beau, mai rontai ceva, etc. Buba e ca daca te apuci sa te joci vreo chestie gen Mass Effect sau Fallout 4... iti aduci aminte ca ar fi trebui sa iei o pauza azi peste vreo doua zile, cand te trezesti dupa ce lesini de epuizare.winking

| Regedesubmunte explică (pentru GabiDumitrescu):

Bună asta cu epizarea happy

| DeyCj a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

happy. Eu nu mă referam la a pierde vremea la pc (gaming) ci la la face bani cu pc-ul. Acuma dacă oamenii își permit să-și piardă viața jucându-se pe pc atunci înseamnă că vor să-și și piardă sănătatea pentru asta

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DeyCj):

Unii fac bani si jucindu-se. happy

26 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Normal ar fi ca pe tot parcursul zilei maxim 1 ora dar cine tine cont de asta laughing

| Regedesubmunte explică (pentru lpavel):

Nu se poate, în veci happy

| Sn4k3 a răspuns:

4-5 ore daca ai pana in 18 ani, daca ai peste 18 ani intre 8 si 10, dar cu pauze de 10 min cica dupa doua ore de stat ( am luat de pe un site).

| vocea a răspuns:

In jur de 2 ore, dar timpul trece altfel ca stai conectat virtual.

| alexandrualind a răspuns:

Depinde de varsta.In general 2-3 ore recomandabil cu pauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mai putin posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu nu mai mult de 4 ore pe zi.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

2 ore dar monitorul sa aiba o distanta apreciabila si unitatea pc la fel. Tableta si laptopul strica mai mult ochii decat un pc

Răspuns utilizator avertizat
| Fumiko a răspuns:

Cam o ora 2, dar la uni o ora 2 sunt jumatate din zi laughing

| Luizaaa a răspuns:

Maxim o ora si nu trebuie sa stai nici prea aproape de tebleta, dar cine mai tine cont de asta

| Adiq a răspuns:

Dupa parerea mea, ar fi decent sa stai maxim 2 ore cu o pauza intre ore.

| ImSnow a răspuns:

Nu stiu cat e normal, dar recomand max 5 ore tongue

| KillerMDFK a răspuns:

1 ora pauza de 30 min si api iarasi o ora

| AlexaMoltez a răspuns:

Depinde daca stai si te joci toata ziua maxim sa stai 4 ore cel putin asa fac eu cu tot cu scoala dar daca ai treaba la pc stai si tu cat iti trebuie.

| Nistor_Irina_1974 a răspuns:

Puțin.Pentru că îți strici ochii ca mine, care port ochelari din cauza asta și pentru că nu e sănătos pentru creier să trăiești într-o lume imaginară cu PC-ul.Îți recomand o oră pe zi cu pauze foarte dese.

| iepurica112 a răspuns:

Nu este recomandat sa stai foarte mult si mai ales sa nu stai seara mai ales cu becul stans

| Gaby_CH_2000 a răspuns:

Nu conteaza cat stai importat ca te-ai distrat

Ps iti recomand css v34 pe glondel sa intri ca e fanny

| Popa_Ionuț_2000_ukUM a răspuns:

Trebuie sa stai in jur de 1-4 ore pe zi

| achimrobertiulian a răspuns:

Deloc

| adryano110 a răspuns:

In general ar insemna undeva la 4 ore pe zi pentru o viata normala