| aElenaaa a întrebat:

Cat inseamna 16 GB adica, cam cate melodii si poze pot avea in telefon?

Răspuns Câştigător
| ΔH a răspuns:

Adrian, 16gb inseamna 16384mb, nu 16000.

Marie, calculeaza si tu, daca o melodie are in jur de 5mb, imparte 16384 la 5, daca o poza are in jur de 1mb, vor intra cam tot atatea poze cati mb ai.

4 răspunsuri:
| Adrian_5136 a răspuns:

Intrebarea ii cam dificila daca vrei sa iti raspund cate poze sau melodii intra in 16 bg dar
16gb=16000mb
depinzand de cati mega are o melodie in medie aprox 5mb eu zic ca iti intra in jur de 3200 de melodii iar poze o gramada daca nu chiar 2 gramezi de poze

| Dash a răspuns:

In orice caz... Foarte multe.

| FoarteLetargic a răspuns:

Foarte multe, mai multe decat poti bagawinking
Funda?happy

| Andruşcă a răspuns:

16 Gb inseamna 16384 Mb(1 Gb = 1024 Mb), adica muult.O melodie are in jur de 6 Mb, deci daca e sa incarci doar cu melodii ar incapea cam 2730. O poza are cam 1 Mb, deci daca ar fi sa incarci doar cu poze ar incapea 16384.