| Adamopoulos_Ioannis_1999 a întrebat:

Cat înseamnă un videoclip de 3 minute in MB si cat înseamnă 100 de MB in minute. Multumesc!

2 răspunsuri:
| azeze a răspuns:

Pai asta nu poti sa afli cu exactitate decat daca faci un test pentru ca depinde de calitatea videoclipului. Un clip SD sa zicem ca are 3 min si 100mb, alt clip HD de aceeasi durata poate sa aiba undeva la 400mb, altul Full Hd 800mb si tot asa 2k, 4k...

| Bizon95 a răspuns:

DEPINDE DE CODEC! (x265 e cel mai tare din parcare)
DEPINDE DE REZOLUTIE! (cu cat e mai mica, cu atat e mai mic fisierul)
etc.
TREBUIE sa dai mai multe detalii, asa, prinde orbul scoate-i ochii!