| 1Q a întrebat:

Cat ma cost sa inlocuiesc camera de la un telefon galaxy s10, problema este ca nu se mai focaliseaza si se vede blurat, cat m-ar costa sa il repar?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Schimbarea unei camere te poate costa 2-300 lei.
Incearca intai s-o cureti de mizerie, cu un betisor cu vata, inmuiat in spirt sanitar (si stors printre degete). Deseori ajuta mult.

| RoCkKiD a răspuns:

Esti sigur ca e camera? Eu inainte de reparatie i-as da un reset la setarile din fabrica sa nu fie vreo problema cu aplicatia camerei.

| 1Q explică (pentru RoCkKiD):

Hmm...am sa incerc si asta, idee este c anul sunt sigur ca e camera, idee este ca acum cateva luni am spart geamul camerei, l-am inlocuit si totul a mers bine, apoi deodata camera din mijloc a inceput sa sa vada in ceata si sa nu se mai focalizeze

| RoCkKiD a răspuns (pentru 1Q):

Daca a fost sparta camera atunci cel mai probabil defectul e mecanic. Impactul e posibil sa fi afectat stabilizarea si focalizarea.

Sincer, avand in vedere ce tocmai mi-ai zis eu as scapa de el si as lua alt dispozitiv. Ai sanse sa te trezesti ca inlocuiesti modului de camera si tot nu merge + ca ai 3 camere pe S10 si cine stie cum au fost afectate. O sa ajungi cu reparatiile la pretul unui telefon nou si poate tot nu-l scoti la lumina. + ca telefonul e vechi de aproape 2 ani, deja nu mai prea merita.

| Cksihja a răspuns:

Probabil e aburită pe interior ar trebui curățată.