| anonim_4396 a întrebat:

Cat mai multe raspunsuri. Cum poti controla calculatorul prin comanda vocala(nu cu tastatura sau maus, astea sa le folostesti dor daca vrei)?
spuneti in ce limba raspunde, eu as vrea romana
am windows xp

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Pentru vista si win7, control panel\centrul de accesibilitate\utilizarea calculatorului fara mouse sau tastatura\utilizare recunoastere vorbire, calc trebuie setat in lb engleza

| Master1ro a răspuns:

Nu cred ca poti sa faci asa ceva, dar poti sa il controlezi prin intermediul telefonului mobil folosind bluetooth-ul prin aplicatia ControlFraeak pe care o gasesti aici: http://www.mtvoid.com/download.html