| diNNozo a întrebat:

Cat sunt platiti youtuberi pentru a face reclame la alte chestii gen : world of tanks? Exemplu cum am vazut astazi la Andy Popescu.

Răspuns Câştigător
| lCupidon a răspuns:

Depinde de foarte multe condiții, câte vizualizări ai, ce impact ai asupra oamenilor, dacă faci parteneriate des și dacă știi cum sa promovezi produsul/jocul respectiv.
Sunt firme și firme, fiecare da cât vrea, de exemplu Bogdan ibm dacă îl știi, când avea 7-800k abonați a primit o oferta de 5000 de euro în schimbul a unei promovări de un minut; dar a refuzat, de ce? Era un site de noroc. În general se plătește la 1000 de euro sa spun pentru o promovare de un minut dacă ai undeva pe la 200 de mii de abonați.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de brand, de durata colabobarii, de youtuber, de public, de continut etc

se platesc si mii de euro uneori.

| urascnii88 a răspuns:

Depinde, daca ai multe vizualizari si trebuie sa vorbesti cu suportul de la World of thank de exemplu si de acolo se va face un pret. Nu se poate zice un pret direct.