| MBAAA a întrebat:

Cat trebuie sa lasi un telefon nou la incarcat pentru prima oara? Eu stiu ca 10 ore thinking

7 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Lasal doar pana e incarcat complet...bateriile noi(li-ion) sunt preformatate din fabrica iar unele telefoane(cred ca toate) opresc alimentarea cand e complet incarcat asa ca e inutil sal lesi...totusi faci cum vrei

| zdrangoi a răspuns:

Scrie si in prospect.
Lasa-l 12-14 ore e mai bine pentru acumulator.

| blogman a răspuns:

Telefoanele au acum baterie Li-Ion sau Li Polimer iar incarcarea initiala nu mai este necesara. Doar bateriile Ni-Cd trebuiesc incarcate prima data 10-15 ore.

Răspuns utilizator avertizat
| i0oOoOo0 a răspuns:

Depinde de tel intre 24 si 48 ore, eu doar ce am loat un LG x4 hd p880 si mi s-a spus sa il tine 48 ore.

| JohnnyClau a răspuns:

Descarci bateria de tot (sa nu se mai aprinda telu') si il bagi la incarcat minim 12 ore. Dar sa fie telu' inchis... si aia cu ""Ni-Cd, Li-Ion, Li-Polymer nu trebuie formatate""" nu e adevarat. Iti zc eu ca am patit-o la un tel nu ma tine bateria 2 zile si e aproape nou iar la celalalt la care am formatat bateria ma tine 6-7 zile si am bateria de aproape 2 ani,... Funda plzz :*:X