| SerenaAylin a întrebat:

Cate ore ar trebui sa stea calculatorul deschis pe zi?
P.S.: Primul venit, primul servit laughing. Atata timp cat nu stiu!;-) (DACA TOT ESTI PRIMUL, DA UN RASPUNS CA LUMEA!)

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi dacă vrei un răspuns ca lumea( ca şi lumea) eu în schimb încerc un răspuns cum trebuie.Depinde de cât vai nevoie de el şi de ce sistem de operare foloseşi pe el. Dacăe Windows vei vedea că după 24 de ore de funcţionare va rula mai greu şi va trebui restatrtat, ceeea ce la linux în general nu se prea observă, dar recomandat e să nu îl laşi tot timpul pornit, numai când ai nevoie de el. Dacă tot vrei poţi folosi funcţia de stend by, asta ca să nu te sperii de factura de curent, că poate ştii că computerele sunt consumatoare de energie electrică, care pot consuma şi 250W asta dacă are tot ce trebuie pe ele şi funcţionează la capacitate maximă sau de exemplu cazul unui server.Succes