| KenjiDM a întrebat:

Cate reporturi trebuie date pentru a se bloca un cont de fb?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Un singur raport, dupacare va intra raportul tau la verificare de catre moderatorii Facebook-ului. Si te va anunta la notificari daca a fost aprobat sau nu. Fiindca ei verifica raportul trimis de tine, trec peste profilul celui care l-ai raportat si daca intr-adevar incalca termenii, ii va sterge contul... daca este curat si este raportul facut la misto, nu-l va aproba pentru stergerea profilului raportat.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E suficient si unul daca un moderator al fb considera ca e un raport intemeiat

| OnuOnulică a răspuns:

Se poate și un raport. Atâta timp cât raport-ul e unul bun imediat se va șterge contul. Nu contează câte raporturi dai.

| NellieLovett a răspuns:

Daca e intemeiat, doar 1