| Pitik_Ella_1992 a întrebat:

Cate tipuri de mess exista?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă te referi la instant messenger ar fi așa:
Yahoo messenger
Unul din cei mai jalnici clienți de IM dar cel mai folosit în românia, din siprit de turmă, nu că ar fi calitativ.
Google
Acest google are și intant message, servicii superioare, dar nu prea este folosit în românia
Windows messenger
Da de la Microsoft și este unul din cel mai folosit serviciu în afara româniei.
Skype
Un serviciu superior yahoo, ce prinde din ce înce mai mult teren si în românia, în afară țării este pe locul 2 la utilizare.
Și mai sunt dar se utilizează mai mult în canada america și alte state:
AIM,Bonjur,Gadu-Gadu,GroupWise,ICQ,IRC,MiXt,Napster, QQ, Silc, SIMPLE, Sametime, și altele
CA și programe de instant maeesage în afară de yahoo sunt:

Pidgin
-Un program nativ linux si portat pe Windows cu care te poți conecta simultan la 2 sau mai multe conturi de instant messager
Trilian
Asemănator cu pidgin
Windows live messenger
cuc are poți să te conectezi la contul de windows messenger și este inclus în toate edițiile de Windows Xp
Kopette
Un program netiv linux ce nu exista pe Windows, dar îl vei găsi în orice distribuție ce are desktop-ul KDE(Kubunru, etc)
Și mai sunt câteva dar nu prea sunt bune.
Succes

| soul2soull a răspuns:

Sunt mai multe softuri care suporta yahoo :
1. miranda
2. trilian
3. nimbuzz
4. digsby
5. paltalk
6. pidgin (este si pentru linux)
7. Palringo
8. Yoono
9.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Yahoo Messenger
Skype
Pidgin
Trillian
Digsby
Google Talk

Răspuns utilizator avertizat
| virusacheonline a răspuns:

Daca te referi la yahoo messenger are multe versiuni ultima este 11.5 si o poti descarca de pe http://messenger.yahoo.com/!