| andrei1555 a întrebat:

Cati km are romania? Dau fundita urgent.

Răspuns Câştigător
| brunetzika_6738 a răspuns:

238, 391 km patrati

7 răspunsuri:
| alecs94 a răspuns:

Uita-te pe o harta de dimensiuni mare si scrie acolo

| foxi a răspuns:

De care km? Intrebare am-boulea!

| Dannyjj a răspuns:

Romania are suprafata de 238 391 km², lungimea granitelor tarii noastre 3, 149. 9 km,
surse http://ro.wikipedia.org/wiki/Rom%C3%A2nia
http://www.casaromana.org/geografia/r_aria.html

| foxi a răspuns:

Ps. Voi raspundeti la intrebari presupuse? Cine a intrebat de km patrati?

| Ancestralsoul a răspuns:

De autostrazi destul de putini, de sosele ce se asteapta reparate destui.De ulite foarte multi.

| Dannyjj a răspuns:

@foxi ce fel de kilometri ar putea avea Romania cand intrebi "cati kilometri are Romania" decat suprafata si lungimea granitelor.
Da! Unii dintre noi "raspundem la intrebari presupuse" pentru ca incercam sa ajutam, nu sa pierdem timpul pe site ca sa criticam.

| gabytza14 a răspuns:

238.391 km patrati