| Alex57855435786 a întrebat:

Cati mb sau gb de memorie video are un procesor i3 7100 3. 9ghz generatia a7-a cu Intel graphics 630?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scrie aici: https://ark.intel.com/......e-3_90-GHz 64 Gb. Atata doar ca fiind memorie la share luata de pe placuletele de memorie RAM ea poate fi cel mult 5% din valoarea placutelor. Astfel daca ai 8 Gb de RAM si folosesti astfel de placa video incorporata in procesor, ai 8 Gb x 1024 Mb = 8192 Mb. Sa zicem 5% din 8192 este egal cu circa 410 Mb.

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

Este extraordinar de gresit raspunsul. daca citeai pe acelasi site pe care l-ai dat scrie clar:
Processor Graphics ‡ Intel® HD Graphics 630
Graphics Base Frequency 350.00 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency 1.10 GHz
Graphics Video Max Memory 64 GB
deci pana la 64 de giga de memorie video. Poti sa ii dai din bios cat vrei boss de boss barosan nu te lua dupa salontanul ca nu stie ce vorbeste.