| BongThugs a întrebat:

Cati saci de adeziv pentru faianta sunt necesari pentru o baie de marime medie.

Răspuns Câştigător
| onlyforme a răspuns:

Normal vine 1 sac si jumate dar te sfatuiesc sa iei 2winking Funda xD?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| onasis1961 a răspuns:

Daca stii putina geometrie, masoara cati metri patrati are baia si dupa aceea citeste pe un sac si atunci o sa afli cat intra!

| Hombre a răspuns:

Functie de calitatea peretilor, insa o baie medie de apartament are in jur de 18-20 metri patrati, calculat din pardoseala pana la tavan. In conditiile unei suprafete cu planeitatea buna cu un sac adeziv se poate pune aprox. 4 metri patrati de faianta la o grosime de 3-5 milimetri adeziv. Deci ia-ti 4-5 saci de adeziv pentru inceput. In situatia in care pereti sunt mai putin calitativ sigur ca va trebui mai mult adeziv deci si nr. de saci mai multi.

| BongThugs explică:

Baia este destul de mare.cei care lucreaza la apartament au consumat 30 saci pana acum numai la baie, sau cel putin atat am cumparat, nu stiu ce au facut cu ei, de aia zic sa nu ma fi furat happy

| Geania a răspuns:

Eu am schimbat de curand faianta intr-o baie si initial mi-au zis sa iau 3 saci apoi am mai luat unul pentru peretii nu erau drepti si atunci a trebuit sa mai incarce, asa ca nu vei sti niciodata sigur cat material iti trebuie. Poti insa sa-ti faci un calcul macar orientativ, masurand baia. La mine pe sac scrie 4-5 kg/m2, am folosit AF-N, este un adeziv foarte rezistent.

| danimusk99_8572 a răspuns:

Eu am folosit vreo 4 saci, dar nu stiu sigur ce marime are baia ta.