| AnaMaria973 a întrebat:

Caut o tableta grafica si am inteles ca cele de la Wacom Intuos ar fi cele mai bune pentru desenat manga. Imi puteti da niste sugestii?

Răspuns Câştigător
| BabyDollFaux a răspuns:

Intr-adevar Wacom Intuos ar fi cele mai bune. Exista Intuos Art, Intuos Draw, Intuos Comics, Intuos Manga si Intuos Photos.
Tehnologia din spatele lor e cam aceeasi la toate. Marimea si software-urile cu care vin difera.

De exemplu :

Intuos Art vine cu:
Corel Painter Essentials 5

Intuos Comic vine cu:
Clip Studio Paint Pro and Anime Studio Debut 10

Intuos Manga vine cu
Manga Studio Debut 4 ( cred)

Intuos Draw vine cu:
ArtRage Lite

Eu am Intuos Art si sunt destul de multumita pentru desenat manga. Cred ca cu oricare dintre Art, Comics, Manga ai putea fiindca din ce stiu fiecare software e bun pentru desenat manga. E de ajuns sa cauti niste tutoriale pe youtube. Insa ca sa fii 100% sigur, ti-as recomanda Intuos Comics sau Intuos Manga.
Te poti interesa si de cele Wacom Bamboo pe site-ul lor wacom.com
fiindca despre astea nu stiu prea multe.

1 răspuns:
| LosT8 a răspuns:

In opinia mea cea mai buna pentru un incepator sunt cele Bamboo http://bit.ly/1S5OkHY