| tonyc7 a întrebat:

Caut un program de editare audio, care sa stearga un refren prea lung al unei melodii, rezultand astfel trecerea dintr-o strofa direct in alta (fara acea portiune de refren). Ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Februar30 a răspuns:

Ocenaudio

| tonyc7 explică (pentru Februar30):

E free?

| Februar30 a răspuns (pentru tonyc7):

Da. Functioneaza pe baza de donatii voluntare.

| tonyc7 explică (pentru Februar30):

Deci sa inteleg ca la orice program free astea sunt sursa lui de existenta, donatiile voluntare?

| Februar30 a răspuns (pentru tonyc7):

Nu mereu. Mai sunt si reclamele sau alte features pentru care se plateste.

| tonyc7 explică (pentru Februar30):

OK. Mai stii si altele de acest gen? De taiat si lipit bucati dintr-un mp3?

| Februar30 a răspuns (pentru tonyc7):

Nu... nu prea am avut nevoie de softuri pentru audio

| tonyc7 explică (pentru Februar30):

Ok, mrc oricum pentru rasp.

| Februar30 a răspuns (pentru tonyc7):

Npc!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu are refren, aia nu este melodie. Este o porcarie.

| tonyc7 explică (pentru darrio2007):

Un raspuns care m-a amuzat foarte mult, de am simtit ca rad si cu burta! laughing) Revenind la subiect, trebuie sa intelegi ca oamenii au preferinte si preferinte cand vine vorba de muzica. Chiar nu ai simtit niciodata nevoia sa modifici o melodie favorita scotandu-i refrenul? laughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru tonyc7):

Nu am simtit niciodat aceasta nevoie. Pentru ca, refrenul il retii cel mai usor, cand fredonezi o melodie care iti place.
Daca tu vrei sa schimbi regulile compozitiei unei melodii, e problema ta.