| anonim_4396 a întrebat:

Ccleaner de pe Android e OK? Adica nu e virusat? Tot ce e de pe google play e OK?

9 răspunsuri:
| SomeBody12425356 a răspuns:

Nu ai nevoie de antivirus daca folosesti doar Google Play.

Bula
| Bula a răspuns (pentru SomeBody12425356):

CCleaner nu este antivirus tongue

| SomeBody12425356 a răspuns (pentru Bula):

Stiu ca nu e, spuneam doar ca nu are de ce sa isi faca griji de virusi daca foloseste doar GooglePlay.
Si nu vad rostul folosirii CCleaner pe telefon.

Bula
| Bula a răspuns:

Iti dai seama, in momentul ce se gaseste un "virus", acel program IMEDIAT este curatat si re-compilat.
Acum nu mai are virus, doar daca ulterior descarcarii nu se infecteaza pe aparatele utilizatorilor.
A se descarca DOAR de pe site-urile originale, nu de pe cine stie ce alte site-uri necontrolabile.

Bula
| Bula a răspuns (pentru SomeBody12425356):

CCleaner poate ajuta semnificativ pe telefoane cu memorie mica, curatind fisierele temporare adunate (la care altfel nu prea are acces utilizatorul de rand).

| Vvistula a răspuns:

Da, tot ce e de pe google play e ok

| SomeBody12425356 a răspuns (pentru Bula):

Tind sa cred ca e mai mare CCleaner decat cache-ul laughing

Bula
| Bula a răspuns (pentru SomeBody12425356):

Nu numai cahe-ul se curata.
Fisierele temporare nu se pastreaza in cache-uri. tongue Dar se aduna gramada...

| gelu1970 a răspuns:

Ccleaner e ok doar daca nu il folosesti zilnic.
ceea ce e in Play in general e ok.