| IonutCristiannn a întrebat:

CD-rom-ul paltopului meu Acer Aspire nu vrea sa se mai inchida. Insa daca laptopul este inchis CD-rom-ul se inchide iar cand deschid laptopul CD-rom-ul se deschide singur. Ar putea fi o problema care sa poata fi rezolvata din PC? Sau va trebui sa desfac laptopul si sa verific poate s-o fi desprins ceva de acolo?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cel mai posibil s-au bulit acele arculete din interiorul unitatii optice si trebuiesc inlocuite.

| IonutCristiannn explică:

Ma gandesc ca daca un arc sau orice alta piesa din interior s-ar fi stricat, dvd-rw ar sta deschis si cat timp laptopul este inchis