| ClaudiuTita3 a întrebat:

Ce alegeti dintre :

> Procesor Intel® PentiumTM Dual Core G3220, 3000MHz, Haswell, 3MB, socket 1150, Box

> Procesor Intel® Pentium® Dual Core G2030 IvyBridge, 3000MHz, 3MB, socket 1155, Box

Care este mai bun?

Răspuns Câştigător
| DuDDy24 a răspuns:

Pentium G3220 e putin mai bun datorita noului proces de fabricatie. Diferenta dintre ele e cam inobservabila, asa ca il poti alege pe oricare.
Ce buget ai? te ajut eu ca sa iti cumperi cel mai bun procesor pentru bugetul tauwinking

| ClaudiuTita3 explică (pentru DuDDy24):

Bugetul meu este de 250 lei... big grin

4 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Amd e de 2 ori mai bun

| Starla14 a răspuns:

Da, amd astea cu A10 au si placa video si procesor 2 in 1, iar G-urile sunt niste esuari de la i-uri

| zuzuluzu a răspuns:

G3220 este mai bun http://bit.ly/1pyVTZ4