| ForbiddenLove a întrebat:

Ce alegeti intre laptop si calculator? Justificati!laughing

21 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Pentru o fata sau un om care e in miscare merita un laptop.

Iar pentru cineva care vrea sa se joace si nu prea are nevoie de ceva portabil e foarte ok un pc.

Laptopul e o forma comprimata a pc-ului => performante mai mici, temperaturi mai mari, dar portabilitate.

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Aleg calculator deoarece este mult mai ieftin unul bun decat un laptop.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Laptop. Pentru că nu este nevoie de 100 de fire conectate la unitate, şi îl poţi lua cu tine unde vrei.

pa, pa.

| pwp a răspuns:

Calculator!
e mai practic calculatorul!
unele laptopuri nici nu au mouse...
si laptop-ul se strica usor, si se mai si blocheaza sad

dar are si avanteje happy
pa-pa!

| adi4ever a răspuns:

Logic ca, calculator, laptopurile nu sunt facute pentru jocuri, dar na sunt bune si laptopurile dar pentru ce-i asa mai cu afaceribig grin

| DoarSile a răspuns (pentru adi4ever):

Daca nu stii nu mai lasa comentarii ca habar-nai ce vorbesti straight face

| Afdsa a răspuns:

Calculator.De ce? Simplu, daca nu-ti merge calculatoru si ii dai un pumn, nu e mare paguba.In schimb daca dai un pumn ceva mai tare in laptop poti sa-i faci vant pe geam... laughing

| Denis_1354 a răspuns:

Pai sincer amandoua...
laptopul il iei si gata nu mai poti sa il imbunatatesti si nu mai poti sa ii faci nimic, si se strica mai repede, ii spargi ecranul, se rup balamalele, bateria, tastele etc.( daca vrei laptop sa nu iti iei Asus am patit-o cu el). Laptopul ii mobil poti sa-l iei cu tine bla bla.
Calculatorul poti sa il imbunatatesti cand ai chef( bani)cam asta e diferenta intre calc si laptop

| DoarSile a răspuns (pentru Denis_1354):

Daca tu esti pr0st trebuie sa fie toata lumea ca tine?

| aia a răspuns:

Laptopbig grin il i-au cu mine oriunde happy pe cand cu calculatorul e cam dificil pe cand laptopul il bagi intr-o geanta si il cari dupa tine peste tot laptopu meu a fost foarte plimbatlaughing

| aia a răspuns:

Oran2000 laptopul meu nu se blocheazahappy si poate sa lucreze cu mai multe fisiere o datahappy depinde si de calitatea luiwinking

| aia a răspuns:

Denis si eu am patit-o si uite ca acum laptopul e ca nou il duci la reparat si ti-l reparahappy ca si mie mi s-au rupt balamalele deci pot fi reparate (il scapem de pe birou si imagineaza-ti singur ce se intamplasewinking ) deci parerea mea nu mai vorbiti debeaga daca nu stiti am laptopu de 2 ani si imi place asa cum este dc sa iau un calculator ieftin sa ma tina 2 luni cand pot sa iau ceva mai scump si sa ma tina mai mult si faza ca peste cateva luni apar alte modele te gandesti de 2 ori inainte sa iei un lucru daca iti place acel lucru il ei daca nu mai astepti pana vei gasi alt lucru care sa iti placawinking

| aia a răspuns:

Pwp referitor ca unele laptop-uri nu au mouse le poti pune ulaughing eu daca vreau folosesc mouse-ul lui sau pe al meuwinking deci faza cu mouse-ul este egala cu 0happy

| ViseInCulori a răspuns:

Calculator.pentru ca nu trebuie incarcat la fel ca laptop-urile care sunt si foarte sensibile si se strica foarte repede.

chiar daca nu poti duce calculatorul cu tine peste tot, este mult mai folositor.happy

| mateim12 a răspuns:

Laptopul... e la fel de bun ca si calculatorul, insa e mult mai usor, il poti duce cu tine, etc.

| ii a răspuns:

Laptop.
---Laptopul il poti lua cu tine, poti sta in pat in timp ce navighezi pe net... e mult mai tare ---winking

| selena_5281 a răspuns:

Laptop. poate pentru simplul fapt ca e portabil. poti sta in pat si in acelasi timp sa vb pe mess sau chestii de genu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aman2

| Oran2000 a răspuns:

Calculator! Calculatorul are o capacitate mai mare de Hard, este mai repede, este capabil sa lucreze pe mai ulte fisiere de odata, si nu se blocheaza des ca laptopu...

| HiPnOz3 a răspuns:

Eu aleg calculatorul, este facut sa reziste si este si performant.Laptopul este daca esti om de afaceri, de ce sa-l iei dupa tine in parc sau cafenea sa vorbesti pe mess? Il iei cu un scop si nu este bun pentru jocuri

| Carolina26 a răspuns:

Intai te gandesti la ce il folosesti? Daca il iei pentru uz personal mess, filme, jocuri, programe poti sa iei un calculator.Iti spun eu ca nu o sa te plimbi prea mult cu laptopul(mai ales daca nu ai net mobil laughing ) ce rost are sa te cari cu 3 kg dupa tine(toti zic ca e putin dar daca mergi pe jos cu 3 kg plus incarcator nu mai e misto si iti vine sa dai cu el de pamant ), in ceea ce priveste performanta lui sa stii ca modelele astea noi fac cam ce face si un calculator singura diferenta ar fi pretul. Cu 15 mil iei un laptop ieftin, dar de banii astia ai lua un computer trasnet cu proprietati f bune.
aaa si inca ceva :in fiecare luna apare alt laptop mai frumos, mai performant si te trezesti dupa 5 luni ca la banii pe care i-ai dat puteai sa iei unul super si te apuca toti dracii, plus ca de vandut nu ti-l mai ia nimeni sau scapi de el pe o suma derizorie.