| rlr09 a întrebat:

Ce antivirus este mai bun dintre: Eset, Avast, Bitdefender, Panda, Kaspersky si Norton?

Răspuns Câştigător
| imaqtpie a răspuns:

Ai mai postat inca odata. Anul asta din cata am vazut cel mai mult in teste a castigat bitdefender, gdata, kaspersky. Panda si Norton nu prea s-a vazut chiar asa mult anul asta. Cat despre Eset, fail cam mereu.

12 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

AVG e f.bun, am luat si nu am nici o problema cu el.

| IubithaThaa a răspuns:

Norton

| johny92 a răspuns:

Avast si Kaspersky, dar eu iti recomand Avast. Bitdefend mananca foarte multe resurse si o sa-ti mearga greu pc-ul nu-ti recomand. De celelalte nu stiu ce sa-ti spun pentru ca nu le-am folosit.

| WOLF9 a răspuns:

winking eset nod 32 prietenewinking dupa kaspersky si panda... restul mai bine nu comentezhee hee

| otylyaotty a răspuns (pentru WOLF9):

Da, sunt de aceeasi parere.

| Gabi7zu a răspuns:

Am incercat toate antivirusurile mentionate exceptie Norton mai sus si pot sa spun k toate sunt excelente.
Nod 32 este un antivirus performant da cam lasa de dorit la capitolul discretie. Consuma mult mai multi rami si CPU atunci cand il activezi + ca detecteaza absolut tot ce i se pare neinregula si cateodata te scoate din minti cu notificarile.
Avast`ul si Panda sunt apropiate la toate capitolele.
daca vrei un antivirus bun iti recomand in primul rand Bitdefender sau Kaspersky.
daca vrei poti sa arunci o privire
http://www.programegratuitepc.com/......-cele.html
http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/? cmpid=418107

| imaqtpie a răspuns (pentru Gabi7zu):

Alea nu sunt situri profesionale de testare a antivirusilor. Cateva ex care sunt : virusbulletin, av-test.org, AV-Comparatives etc.

| Gabi7zu a răspuns (pentru imaqtpie):

Stiu acest lucru insa acele topuri au fost facute in principal pe baza voturilor si experientei userilor de pe mai multe site`uri.