| Ionut659 a întrebat:

Ce ar trebui să aibă un pc pentru a duce jocurile următoare din 2020 până în 2025 măcar? Cât ar costa cel mai ieftin? Dar cel mai ok?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Undeva la 4000 de lei si sigur te tine 4-5 ani, minim un i7 ddr4 32 gb, ssd

| decepentruca a răspuns:

Cu 4000 de lei iti duc cele de acum, probabil in 5 ani vor necesita mult mai multe resurse, pentru ca daca te uiti la jocurile de acum 5 ani si la cele de acum, este o diferenta mare. Tinand cont ca e din ce in ce mai complexa tehnologie, diferenta in 5 ani va fi si mai mare decat ultimii 5 ani. Sa spunem ca un 6-7 mii de lei? eu asa cred

| DEADON a răspuns:

Minim 5000 lei, daca vrei sa le duca binisor adica la un medium si sa tinda spre un high. Daca vrei decent, nu stiu, poate gasesti si la 4000 cum au spus si baietii mai jos. Nu te gandii ca daca e ieftin e si performant. Daca vrei performanta, platesti, simplu!

| floreadan a răspuns:

Cred ca in jur de 4000 de lei ar trebui sa fie suficient pentru cele mai noi jocuri. Bafta!