| Hamyx a întrebat:

Ce ar trebui sa fac daca eu trebuie sa am viteza de download de vreo 2Mb/s si eu descarc cu 50kb/s (Am net de la romtelecom si pe contract scrie Internet 20Mb/s deci vine 2Mb/s aproximativ)
Ce as putea sa fac? Dau FUNDA

8 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Ai internet de PANA LA... asta presupune ca esti doar tu in reteaua romtelecom ca sa poti sa beneficiezi de viteza aia.

| Gas a răspuns:

Vezi ca este diferenta intre Mb si MB happy

| xJuliusx a răspuns:

P.S. Ceea ce trebuie sa facem este sa dam navala (cei nemultumiti) peste ei. Indiferent de provider si sa fim cat mai multi. In plus reclamatii si sesizari cu nemiluita ca sa-i trezim din somnul dulce.

| pmarius6 a răspuns:

Eu zic sa faci un test de viteza ca sa te convingi ce viteza ai. intra aici: http://speedtest.next-gen.ro/ La final iti va spune si cu cat ar trebui sa descarci la viteza respectiva.

| CinevaNou a răspuns:

Depinde de unde descarci. Cat ai avut cel mai mult vreodata?

| TheAxeEffecT a răspuns:

Păi depinde de pe ce site descurci EU descarcă pe telefon am router şi cel mai mult am descărcat cu 3.6mb/s.Deci depinde şi de unde descurci şi ce reţea de internet ai EU ţi-aş recomandă un router EU am de 150mb/s şi merge foarte bine.Succes a da Funda +vot?

| Hamyx explică:

Pmarius6
Ping : 57Ms
Download Speed : 0. 54Mbps
Upload Speed : 0. 21Mbps

| Pavelito a răspuns:

Romtelecom băiatu'
Să nu ai pretenția să descarce cu peste 120kbs/s. Du-te la RDS!