| SmileiGreen a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sa se auda ce vorbesc cand filmez? ori la bandicam, fraps. se aude la CamStudio_2.7

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Ar trebui să fie o opțiune (de bifat) cu care se înregistrează și microfonul. Eu am Camtasia Studio 8 și cred că e cel mai bun program în acest domeniu. Este de fapt 2 programe într-unul. Primul este Camtasia Recorder în care poți modifica setările (dimensiune ecran, sonor... etc.) chiar și în timpul filmării și selectezi tu rezoluția. Al doilea program este unul de prelucrat clipuri. Clipul filmat se pune automat în programul de făcut filme și îl poți edita, în plus ai și accesorii incluse în program.

Deci, trebuie doar să selectezi o opțiune din program.