| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa schimb in Pc ca sa imi mearga jocurile mai bine.
De exemplu:
-pe minecraft am framedrop-uri constante
-pe The

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Pai depinde de configuratia actuala, in general de fps-uri se ocupa placa video, poate ai una integrata si iti trebuie una dedicata. Lasa si tu un reply cu configuratia ta.

| AgruptiS7 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

Operating System: Windows 7 Professional 32-bit (6.1, Build 7600) (7600. win7_rtm.090713-1255)
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU E1500 @ 2. 20GHz (2 CPUs), ~2. 2GHz
Memory: 3072MB RAM
Placa video: ATI Radeon HD 3600 Series
Display Memory: 1786 MB
Dedicated Memory: 507 MB
Shared Memory: 1279 MB

| Vanqu1sh a răspuns (pentru AgruptiS7):

Pai problema in mare parte este placa video, nu este buna, desi tin sa precizez ca nici Minecraft nu este un joc bine optimizat, de fapt este unul dintre jocurile cele mai prost optimizate fiind facut cu java.

| AgruptiS7 a răspuns (pentru Vanqu1sh):

A,iti multumesc pentru raspuns!