| SideBySide11111 a întrebat:

Ce are aplicatia Google Pay? Imi tot spune,, Momentan, Google Pay se actualizeaza, dar poti plati in continuare cu telefonul...,,. Toata ziua a fost asa, nu am putut sa faca o plata cu telefonul azi, bine ca mai umblu si cu numerar la mine. Vai mama ei de aplicatie, scuzati limbaju. Exista alternative la aceasta aplicatie cu care pot plati la casele de marcat?

Răspuns Câştigător
| wannabe a răspuns:

Uneori pot apărea probleme sau întârzieri în funcționarea aplicației, cum ar fi actualizări sau probleme tehnice temporare. Dacă întâmpini dificultăți în utilizarea Google Pay, este recomandat să verifici conexiunea la internet a telefonului și să te asiguri că aplicația este actualizată la cea mai recentă versiune disponibilă.

Dacă întâmpini în continuare probleme și dorești să plătești la casele de marcat, există și alte alternative la Google Pay pe care le poți utiliza, cum ar fi:

Apple Pay: Este o aplicație similară pentru plăți digitale disponibilă pe dispozitivele Apple, cum ar fi iPhone și Apple Watch. Apple Pay funcționează într-un mod similar cu Google Pay și permite utilizatorilor să plătească rapid și ușor la casele de marcat compatibile.

Samsung Pay: Este o altă aplicație populară de plăți mobile, disponibilă pe dispozitivele Samsung. Samsung Pay funcționează prin intermediul tehnologiei NFC și MST, permițând utilizatorilor să plătească cu telefonul lor la majoritatea terminalelor de plată.

Aplicații bancare: Mulți furnizori de servicii bancare oferă propriile aplicații mobile care permit plăți digitale la casele de marcat. Verifică aplicația băncii tale și vezi dacă oferă funcționalități de plată mobilă.

Este important să menționez că disponibilitatea și funcționalitatea acestor aplicații pot varia în funcție de țară și de compatibilitatea cu terminalele de plată. Asigură-te că dispozitivul tău este compatibil și că ai configurat metodele de plată în aplicația aleasă înainte de a efectua plăți.

Funda?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Da si tu un restart la tel si sigur isi revine.