| adrian9026 a întrebat:

Ce ati alege din dintre aceste 2 laptop-uri Acer si Lenovo? doar HDD-ul difera la ele...
http://altex.ro/......b-free-dos
si
http://altex.ro/......-4gb-linux

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lenovo are ecran ips si antiglare banuiesc, e greu de spus, eu as alege Acer daca ar fi antiglare

| adrian9026 explică (pentru RAY):

Nu este antiglare!

| RAY a răspuns:

Indiferent care il cumperi sa imi spui te rog ca vreau sa cumpar si eu un laptop de gaming, pe mine ma intereseaza Lenovo ideea pead 700 dar e si scump, ala face toate jocurile

| adrian9026 explică (pentru RAY):

Am comandat Lenovo, intreband mai multe persoane, cu toate ca pana acum am folosit un Packard Bell si l-am exploatat la maxim, acel Packard Bell l-am folosit in jocuri ore lungi, folosit in programare ore lungi. Packard Bell daca se gasea pe piata din Romania inca, tot din acesta imi cumparam. Cumparat din data de 10. 2009 s-a stricat in data de 27.09. 2016, timp de aprox 7 ani a mers cum am vrut eu, dar i-a picat placa de integrata. Daca mai erau pe piata, tot din acesta imi luam, chit ca il luam si in rate mai scump, atat cat costa atat plateam pentru un asemenea brand!
O sa revin cu comentarii asupra acelui Packard Bell, abia marti cand ajunge produsul!

| MarianVio a răspuns:

Iti recomand acest laptop http://altex.ro/......4gb-linux. Beneficiezi de ssd de 256 gb. Cu acest ssd iti va rula foarte bine absolut orice program. Autonomia bateriei este deja dubla (8h in functie de utilizare). Singurul minus ar fi ca nu are unitate optica dar asta nu este o problema pentru ca poti achizitiona unul extern cu conexiune usb. Bafta!

| adrian9026 explică (pentru MarianVio):

Nu se poate accesa pagina

| MarianVio a răspuns (pentru adrian9026):

Linkul este ce la laptopul Acer pe care l-ai postat la el faceam referire.