| alex055 a întrebat:

Ce ati alege dintr-un laptop Msi 8gb ram cu i7 si un laptot tot Msi cu 16 gb si i5 (placa video aceeasi )?

Răspuns Câştigător
| GrigorasAlex199 a răspuns:

Pai,daca i5 ar fi de ultima generatie, as opta spre versiunea cu 16 gb, pentru ca e dublu fata de primul, si mai bun. Funda?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu ai specificat ce I7 si I5
fiecare in continuare are numere si litere.

| KanameKuran a răspuns:

In general laptopurile nu permit schimbarea cpu sau gpu. Daca i7 este mai bun decat i5, iar diferenta de pret nu este foarte mare, cumpara i7. Placutele de ram pentru laptop sunt foarte ieftine si usor de instalat.