| crypticturtle44 a întrebat:

Ce ati alege dintre LG g5 si Samsung s7?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lg g5 vine cu un grip pentru camera cu baterie incorporata, si un amplificator de la bang&olufsen ceea ce face ca muzica sa se auda super clar.
Este primul telefon modular, si poti schimba bateria, sau schimba module intre ele.
Camera e vis, nu-ti zic cat costa un obiectiv wide pentru Nikon sa zicem, dar wide camera de la g5 le bate si pe astea de pe telefoanele mai noi. Inca n-am vazut pe alt telefon o camera mai buna wide. S7-le nu l-am avut dar am s8-ul. nu m-a impresionat la nici un capitol.

| SuNaM a răspuns:

Le-am avut pe amandoua asa ca pot sa ti fac o comparatie destul de detaliata sper sa te ajut. Depinde ce cauti, gen dupa 2016 e deja vorba de ce cauti. Perfromantele sunt aproape aceleasi, chiar daca S7 are scoruri putin mai mari in benchmarks, pentru tine ca utilizator obisnuit(nu face programare sau video edit pe ele) nu se observa. La camera, cea principala e buna la amandoua, S7 are o tenta de culoare mai calda, in timp ce G5 e mai rece(preferinte) doar ca LG-ul are si o camera wide, pe care perosnal, ofoloseam mai mult decat cea obisnuita pentru ca e foarte folositoare. La baterie, S7 tine mult mai bine, in timp de iti zic sincer, G5 o are chiar mediocra spre proasta. daca stai non stop pe el(messenger yt wapp etc) nu te duce mai mult de 5-6 ore. De design e vorba de ce ti place. S7 are amoledul de la Samsung(care e foarte bun) dar si G5 are o saturatie si culori foarte bune.

Acum ca rezumat, depinde ce vrei sa faci cu el si preferinte...personal, eu fiind genul care cauta telefoane pentru camere, pentru ca imi place sa fac poze a si muzica pe G5 cu asti e geniala mi-a placut mai mult, dar Samsung tinea si o zi(depinde cat stateam) plus e Samsung, adica, e foarte prietenos cu interfata si cu aplicatiile. Teoretic nu vei avea vreodata probleme cu Android updates(cum ai la LG) plus la LG, interfata e praf...alege cum iti place, ti-am zis e vorba de ce faci cu el si preferinte

| crypticturtle44 explică (pentru SuNaM):

Eu ma refeream care ar fi mai bun pentru gaming dar si la design

| SuNaM a răspuns (pentru crypticturtle44):

La gaming s7 ca te ține mai mult bateria si are și procesor mai bun și la design e preferință