| DoarEu291 a întrebat:

Ce ati alege intre HP sau Lenovo?

9 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Specificatii? Pret? Pentru ce vrei sa il folosesti?
Doar nu cumperi o masina bazat doar pe logo-ul de pe capota. Te mai intereseaza si alte detalii tehnice si nu in ultimul rand, pretul.

| Daniel323 a răspuns:

Hp-ul parca este lucrat ceva mai ingrijit si cu plastice de calitate.
am avut HP si Lenovo cu i3 amandoua.
Dell este net superior ambelor.A rezistat cel mai mult fata de celelalte.

| NLS a răspuns:

Eu am un HP si nu l-as schimba inca cu nimic.

Deasemenea, am cumparat pentru cineva un HP si il are inca, functional, din 2012.

Dar cum s-a zis, conteaza specificatiile in primul rand.
(adica procesor, ram, video, stocare,... si racire, apoi posibilitatile/usurinta de upgrade)

HP, Lenovo, Dell, Fujitsu, Asus, sunt toate branduri foarte bune.
Fiecare dintre ele are insa si produse mai de duzina, la preturi mai mici.

La preturi mari, si Acer si MSI merita atentia, insa la buget mai mic, fereste-te de ele.

| DoarEu291 explică (pentru PainTech):

Vreau un laptop in jur de 1600-1700 de lei. Nu pentru gaming, ci mai mult proiecte, filme, chestii basic.

| Simpatic a răspuns:

Asuswinking

| Ineys a răspuns:

HP pentru build quality, asta e clar.
Dar desigur, specificatii mai bune pentru pret cat mai mic... asta e pe primul loc, asa ca depinde.

| RAY a răspuns:

HP sau Lenovo doar asamblaseaza componentele atat, Lenovo a fost ibm, din experienta spun ca ambele sunt bune, dar daca vorbim de vechime as merge pe HP, dar depinde de ce noroc ai

| Ionutalsescea a răspuns:

Lenovo. Este cea mkai mare firma de laptouri

| Al3x998 a răspuns:

Asus happy