| Connor300 a întrebat:

Ce ati alege intre S8 plus si Iphone 7 plus? Argumentati raspunsul!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| serau999 a răspuns:

S8 plus, in primul rand pentru ca este mult mai bun. De ce? E usor, cel mai simplu raspuns ar fi ca are Android, si nu iOS, ceea ce inseamna ca ai mult mai multe aplicatii de incercat, care nu sunt si pe iOS. Din punct de vedere fizic, dupa mine arata mult mai bine si nu are camera ca la iPhone (iesita in afara, la o cazatura se sparge), are un aspect primitor si se misca mult mai bine. Ecranul este mult mai mare la S8, suporta o rezolutie mai mare decat iPhone-ul. Aici ai mai multe informatii!
http://www.phonearena.com/......10312,9816
Sper ca te-am ajutat! Funda? :)

4 răspunsuri:
| Dumbi a răspuns:

S8 plus, ce intrebare…laughing. S8 plus > iPhone 7 plus, la design si rezolutie, numai zic de componente. iPhone 7 plus arata putin naspa, mai ales acea camera, mergea una plata, nu iesita cum e acum, arata urat… Nu mi-a placut niciodata iOS-ul pentru ca nu da asa multe oportunitati ca la Android…
Nu stiu cand va scoate un nou iPhone cei de la Apple, sper sa ma surprinda placut, am vazut ca au scos cel Red, arata bine, dar parca nu e ce ai vrea de la un telefon… macar pentru a doua oara, 6-ul chiar mi se pare mai bun decat 7… Pana acum iPhone 6 ramane baza!

| Sebaseba33 a răspuns:

S8 deoarece dupa ce nu mai ai garantie poti sa iti rootezi telefonul. Androidul este mai customizabil. Iphone are margini mari comparativ cu S8. Daca joci multe jocuri alege mai bine S8. Daca vrei stabilitate prin sistem alege Iphone (macar asta imi place la Iphone). Iphonurile sunt scumpe si nici nu poti pune card micro sd (asta daca nu vrei sa umbli cu alt adaptor)

| Gabriel_Gaby_1992_G9zp a răspuns:

Buna eu as alege s8 deoarece este cel mai nou telefon aparut are o capacitate de memorie foarte mare este mult mai bun ca iphone 7

| DanielaLa a răspuns:

Eu am ales deja iphone 7. Nu regret deloc, e un telefon super-rapid, se pot deschide fara probleme mai multe pagini in acelasi timp. Imaginea e splendida si mie imi place mult cum reda muzica. Mie mi se pare ca are tot ce-i trebuie unui telefon. Eu personal am fost dezamagita de telefoanele Samsung, desi detin o tableta a acestei marci si sunt multumita.