| SkaterBaa a întrebat:

Ce ati alege intre Samsung galaxy s3 (modelul 4g cu 2gb ram) si LG Nexus 4?
Justificati-va! As dori ceva rezistent in timp, care sa nu se blocheze si sa nu se supraincinga. In acelasi timp, vreau ceva performant care sa-mi permita sa ma recreez prin cele mai noi jocuri, sa filmez full hd si sa fac poze de toata frumusetea.
As mai avea o intrebare, eu m-am gandit la Nexus pentru ca ar primi updateuri la soft in anii in care as tine telefonul, oare S3 ar primi update-uri? Sa zicem. in 2 ani de acum. ar putea avea ultima versiune de android?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Mergi pe s3, Nexus-ul are probleme foarte mari cu capacul de sticla din spate care se sparge/crapa foarte usor la cel mai mic soc sau schimbare brusca de temperatura.

La s3 chiar daca nu o sa mai apara update-uri de firmware in timp poti instala custom rom-uri si esti la zi cu versiunea de android.

Răspuns utilizator avertizat
| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Mie imi place Nexus am o tableta de la ei si merge foarte bine are viteza foarte rapida pe internet

| MasterXXL a răspuns:

La ce vrei sa-l folosesti? Daca vrei gaming de mare calitate mergi pe Nexus dar pe varianta de 16 gb...(stiu eu ce spun big grin)
Nexus a fost facut pentru jocuri in primul randhappy
Bafta, sper ca te-am ajutat!