| RAY a întrebat:

Ce ati gasit interesant pe deep web?

34 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Nimic interesant. Nu iti recomand sa intri acolo.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Am intrat si nu stiu ce sa caut

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Daca nu stii, iesi de acolo. Serios, nu ai ce vedea acolo, doar daca nu esti mai sadic de fel.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Imi plac filmele de groaza

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Filmele ca filmele, dar acolo ceea ce se intampla, torturi, crime, operatii ilegale, totul e adevarat! De ce te-ai uita la suferinta altuia?

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Sunt trucaje bine facute

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Nu cred! Acolo, ziceau ca sunt oameni cu bani care platesc sa se faca chestii de genul. Victimele sunt persoanele fara adapost si cele intitutionalizate.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

Natura umana e capabila de orice nu mas mira de asta,uitate la das expriment,oamenii bun,cetateni care nu au gresit vreodata,in cateva zile se transform in monstri,toate exprimentele arata cat de diabolici suntem noi oamenii, fara frica, rusine neam ucide intre noi, ce te opreste sa omori pe cineva? frica, rusinea da asta e adevarul

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

O sa ma uit.

| Jimtheghost a răspuns:

Umm... ok, asta e cea mai mare prostie pe care poti sa o faci. Sper ca ai ceva care sa-ti dea anonimitate in afara de ce iti ofera tor, nu? Si de ce boala ai mai intrat daca nu stii ce faci acolo. Asta e cea mai ridicola chestie. Daca nu ai idee cum functioneaza sau ce cauti pe el, iesi si nu te mai intoarce. In cazul in care vrei sa ramai cu traume pe viata poti ramane big grin

| RAY explică (pentru Jimtheghost):

Da ce naiba sa vezi acolo mai bine ma uit la saw nu e nimic mai deosebit

| Jimtheghost a răspuns (pentru RAY):

Ai ce vedea daca stii unde si cum sa cautiwinking

| Decicumzici a răspuns:

Ceva pedofilie, ceva cepe cu vanzari arme desi cred e spam, un site de vanzare cetatenie sua, ceva hire a hacker. Ceva forumuri care sincer sunt mai cenzurate decat pe TPU =) si cam atat. Iar e si gateway-ul la shadowweb care e spam. Deci nothing interesting. Mai mult vad pe youtube din ce au gasit cica altii.

| RAY explică (pentru Decicumzici):

Pedofile ai gasit acolo?

| RAY explică (pentru Jimtheghost):

Ceea ce doar tu stii a

| Florentina9210 a răspuns (pentru RAY):

Mi-ai starnit curiozitatea cu filmul Das Experiment,
chiar acum il voi viziona.

| Decicumzici a răspuns (pentru RAY):

Am vazut din greseala ma tot uitam la linkurile din hidenwiki de curios. Ce sa vezi frate, e bolnavie curata ce fac rusii cu copii. Mai bine sa nu vezi. Is bolnavi. In fine. Nu zi ca esti d-ala!?

| Jimtheghost a răspuns (pentru RAY):

Nah, am lucruri mai bune de facut decat inutilitati ca astea. Stiu cate ceva, dar nu multe si nici nu vreau sa stiu mai multe decat stiu acum. E bine asa.

| RAY explică (pentru Decicumzici):

Credeam ca glumesti, cum naiba lasa oamenii asa ceva nu inteleg, daca tu ai putut vedea care esti un simplu user dar ei ce fac? nu e frica in lumea asta, numai e frica de lege si luam razna

| RAY explică (pentru Jimtheghost):

Cu adevarat ai dreptate, mai bine asa, sincer nu ma suprinde deloc natura umana, mai ma uitam si eu la discovery crime incredibil n-am cuvinte, suntem niste besti

| Decicumzici a răspuns (pentru RAY):

Dude, nu exista legi ale internetului. Nu exista legi in Rusia. De ce crezi ca deep web e 80% in Rusia? Uita-te pe site-uri in terminatiile la toate tarile si nu vezi asa ceva. In cele.ru vezi de toate. Nici macar nu e in dark net e in.ru acele siteuri. Daca in.ru arata asa ceva, in darknet ce sa mai vorbim. Asta ma face sa cred ca.ru e in deep web ca si darknet-ul. Aia n-au lege. Iti pot da link de site.ru in care se vede, da trebuie sa caut si astea sunt la redirectionari din clearnet. Lvl3 deep web e cel mai spurcat e plin de redirectionari. Macar in lvl4a intrii direct cu tor. Serios sa nu intrii ca nu pierzi nimic.

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

Poate dau de necaz ca fac nume rau rusilor da asa e, acuma ca tot sunt moldovenii pro rusi. In fine tac nu mai zic. Trimit astia asasin daca tot bat din gura. Wa mai bine e cu americanii si daca ne freaca la greu tot e mai bine decat iadu de Rusia. SIncer, parerea mea.

| RAY explică (pentru Decicumzici):

Practic web deep ala e un server? paginile in ce se termina? in com?

| Jimtheghost a răspuns (pentru RAY):

Suntem capabili de lucruri oribile. Iar ceea ce e mai interesant e ca toti suntem capabili de ele, nu doar cei "dereglati" ca sa le zic asa. Vecinul ala dragut al tau care e cea mai politicoasa fiinta de pe Pamant poate sa fie un criminal cat ai clipi daca situatia o cere. La fel si tu, si eu.

| RAY explică (pentru Jimtheghost):

Corect,dar ne opreste frica

| Jimtheghost a răspuns (pentru RAY):

Deloc. Frica e cea care declanseaza reactia in primul rand. Frica e prima emotie simtita de om, iar ea ne determina sa facem niste lucruri regretabile uneori.

| Decicumzici a răspuns (pentru RAY):

S-a discutat pe TPU de 3 ori ce e deep webul. Credeam ca sti nivelurile. Pe bune vrei acuma sa iti explic ce e el? si.com e google clearnet si.org, yahoo mail e deep web de exemplu. I2p net e deep web. Darknet e deep web. Ele toate sunt servere. Google.com e 5% daca e si atat din intregul deep web. Pe net se zice ca google e 1% da exagereaza nici chiar asa.